Menu

Zanim kupisz lodówkę, sprawdź, jakie ma dodatkowe funkcje i wyposażenie dodatkowe.

Kupując lodówkę zdajesz sobie sprawę, że to zakup na lata.  Musisz zdecydować, jakie funkcje są dla ciebie istotne, które są zbędne.

Na co zwracać uwagę? Na przykład na opcje sterowania temperaturą.  Do wyboru masz dwa sposoby. Pierwszy, to automatyczny, wymagający pokrętła wewnątrz urządzenia, mało precyzyjny, bez możliwości określenia dokładnej temperatury. Drugi to elektroniczny panel sterujący, który umożliwia precyzyjne sterowanie temperaturą zamrażarki i chodziarki. Umieszczony na obudowie sprzętu, informuje równocześnie o wszystkich nieprawidłowościach w pracy lodówki związanych  z utrzymaniem temperatury.

Inna rzecz, która może okazać się całkiem przydatna, to dwustronnie montowane drzwi. Kobiety wiedzą, że możliwość przestawienia sprzętu w miejsce bardziej funkcjonalne, ergonomiczne lub podczas zmiany zabudowy kuchni jest bezcenna, zwłaszcza, gdy wymieniasz meble, ale  zostawiasz sprzęt.

Przydatne funkcje mogą mieć również półki. Możliwość regulowania ich wysokości, półki na butelki, półki układane pod kątem, półki dzielone, dzięki którym można zyskać dodatkową przestrzeń. Półki na drzwiach również powinny posiadać regulowaną wysokość. Powinno się tu znaleźć miejsce na duże butelki, mniejsze słoiki, nabiał, jajka czy leki. Takie same dodatkowe półki na drzwiach mogą znajdować się na wyposażeniu zamrażalnika.  Szuflady zamrażalnika mogą być żeberkowe lub pełne, mogą się tu znaleźć też schowki na nietypowe produkty.

Jeszcze inną opcją jest komora do dłuższego przechowywania żywności, o stałej temperaturze 0 stopni Celsjusza i stałej wilgotności, dostosowanej do produktu, który wymaga specjalnego przechowywania. Różni producenci nadają im różne nazwy, natomiast kupujący często mylą ją z szufladą odo przechowywania o niższej temperaturze chłodzenia, ale bez ustabilizowanej wilgotności.

Dla wielu rodziców świetnym rozwiązaniem jest na przykład powłoka antybakteryjna, ograniczająca przenoszenie bakterii z lodówki na żywność przez zastosowanie antybakteryjnych właściwości srebra. Latem i dla ludzi, który lubią spotkania towarzyskie świetnym rozwiązaniem będzie kostkarka do lodu. Tutaj producenci proponują dwa rozwiązania. Zewnętrzne lub wewnętrzne, oparte na stałym dostępie do wody lub do pojemnika  z wodą, serwujące gotowy lód lub chłodną wodę.

Dla użytkowników wymagających dostępne są opcje umożliwiające mrożenie owoców i warzyw na osobnej tacy, dzięki czemu się nie sklejają, może się też w lodówce znaleźć barek na ulubione napoje. Popularne stają się chłodziarki, które na wyposażeniu mają dyktafon czy telewizor,co wydaje się być zupełnym już luksusem. Jednak, takich rozwiązań zapewne oczekują klienci, gdyż producenci prześcigają się, by zaoferować jak najciekawsze i czasem zaskakujące rozwiązania.

Podziel się