Menu

Pięć rad dotyczących wyboru sprzętu AGD do domu

Kupując sprzęt AGD, powinieneś kierować się kilkoma ważnymi zasadami, które zdecydowanie ułatwią ci podjęcie decyzji. Najważniejsze, to zachować zdrowy rozsądek i nie kierować się tylko reklamami, opiniami zaciągniętymi z internetu czy radą sprzedawców.

Rada pierwsza

Kieruj się intuicją. Przez lata posiadasz określony model pralki lub lodówki? Pozostań mu wierny. Wybierz ten sam model lub sprawdzoną markę. Zrób listę mocnych cech swojego starego sprzętu, dopasuj ją do oczekiwań względem nowego. Popytaj wśród znajomych, czy są zadowoleni z urządzeń, które pracują u nich w domu. Znajomi na pewno udzielą ci szczerych informacji odnośnie AGD, w który zainwestowali.

Rada druga

Czy fakt, że nowa lodówka czy pralka ma mnóstwo dodatkowych funkcji, oznacza, że jest lepsza? Dodatkowe funkcje, udziwnienia powodują, że możliwość wystąpienia awarii jest większa. Żywotność sprzętu może się również znacznie obniżyć. Nowinki techniczne powinny być utrzymane na równym poziomie podstawowymi funkcjami, traktowane jako dodatek. Zwracaj uwagę, które gadżety i dodatkowe funkcje będą dla ciebie przydatne w życiu codziennym. Szkoda wydawać pieniądze na coś, czego nigdy nie użyjesz prawda?

Rada trzecia

Dokładnie przemyśl przeznaczenie sprzętu. Wielkość pomieszczenia ma tu znaczenie. Jeśli kupujesz małą lodówkę do kempingu, wyborze model energooszczędny i prosty, a jeśli masz dużą rodzinę, wybierz model pojemny z dużą zamrażarką. Do małej kuchni nie “upychaj” na siłę dwudrzwiowego kolosa. Zawsze bierz pod uwagę własne potrzeby, metry i aranżację pomieszczeń.

Rada czwarta

Co powoduje, że potrzebujesz nowego sprzętu? Stary się zepsuł? Przestał odpowiadać ci wizualnie? A może po prostu potrzebujesz zmiany? Bezsensowny trend do ciągłego ulepszania naszego wyposażenia nakręca nasz pęd do ciągłych zakupów nowości. Czy pomyślałeś, jak często korzystasz z gadżetów, dla których kupiłeś dany sprzęt? Czy, z punktu widzenia twoich rachunków opłaca ci się kupować śliczny czajnik elektryczny w miejsce starego czajnika gazowego, w którym gotowała wodę na gazie, za który miałeś opłatę zryczałtowaną? Uważaj na promocje w sklepach, bo tu też możesz dać się zapędzić w kozi róg. Idziesz po kino domowe, kupujesz i kino i telewizję, a wracając do domu, uświadamiasz sobie, że masz w domu półroczny telewizor, do którego właśnie chciałeś dokupić kino.

Rada piąta

Wybieraj najlepszy możliwy sprzęt w przedziale cenowym, który jest dla ciebie dostępny. Ustal kwotę, do jakiej chciałbyś dokonać zakupu, porównaj oferty kilku sklepów i wybierz najatrakcyjniejszą ofertę. Wybieraj, porównując ceny, parametry techniczne i specyfikacje, również zasady gwarancji. Na pewno wybierzesz to co najlepsze.

Rada szósta

Wybierając sprzęt, nie kieruj się tylko parametrami technicznymi. Wybieraj również wzrokiem, to co ci pasuje do wnętrza, to co ci się podoba, co pasuje. Sprawdź materiał, z jakiego jest zrobiony sprzęt, czy jest odporny na zabrudzenia, poplamienia, uszkodzenia mechaniczne. Sprawdź, czy plastik, z jakiego wykonana jest obudowa wybranego sprzętu jest odpowiedniej jakości? Wybieraj to, co dobre jakościowo i to, co ci naprawdę ci się podoba. Od barwy, po kształt po detale wykończeniowe.

Podziel się