Menu

Lodówka idealna – czyli jakie funkcje powinna mieć?

Zakup lodówki to nie jest prosta sprawa. Przekonują się tym ci wszyscy, którzy zaczynają analizować chłodziarki dostępne na rynku pod kątem kryteriów technicznych, przechodząc potem do wizualizacji, wnętrza, funkcji i wyposażenia. Nagle okazuje się, że lodówka lodówce nie jest równa, i nie tylko o wymiary tutaj chodzi.

Poniżej przedstawiamy funkcje. w które są wyposażane lodówki dostępne na polskim rynku. Właściwie tylko te najważniejsze, ale niezwykle pożądane.

  • Tryb szybkiego zamrażania – przydatny, gdy chcesz, aby przechowywane w zamrażarce jedzenie zachowało jak najwięcej wartości odżywczych. Wiele gospodyń z powodu permanentnego baku czasu przechowuje zapasy w zamrażalniku, uzupełniając je w miarę potrzeb.
  • Automatyczne odszranianie komory chłodzącej – w trybie tym urządzeni skrapla szron i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Dzięki temu możesz tylko od czasu do czasu umyć wnętrze lodówki, bez konieczności rozmrażania urządzenia.
  • System No Frost – zamrażania schłodzonym powietrzem, rozprowadzonym po komorze przez wymuszony obieg, równocześnie wilgoć jest usuwana z wnętrza komory. Dzięki temu w zamrażarce nie odkłada się lód i szron, a czyszczenie odbywa się niezwykle prosto przy pomocy suchej ściereczki. W komorze chłodzącej zachowana jest jednolita temperatura i wilgotność na wszystkich poziomach, co ważne jest podczas zapełniania lodówki świeżą żywnością czy podczas otwierania drzwi. Minusem jest szybkie wysychanie żywności, którą trzeba przechowywać w pojemnikach.
  • System Multi – Airflow ( Collflow, Hybrid Cooling) – pozwala na utrzymanie jednolitej temperatury w całym urządzeniu chłodzącym za pomocą wymuszonego obiegu powietrza. Porządnie schłodzone są nawet górne półki.
  • Gratka dla trzaskających drzwiami systemy delikatnego zamykania drzwi, czyli SoftClose czy SoftSystem – nikt już nie trzaśnie solidnie drzwiami od lodówki, ale to świetna sprawa dla tych wszystkich, którzy mają zwyczaj puszczać drzwi lodówki tak, aby się same domknęły. Na pewno nie będzie przy tym poruszającego cały dom hałasu.
  • Dla wyjeżdżających na dłuższy czas – do pracy, na wakacje – funkcja wakacyjna czyli Holiday – pozwala zaoszczędzić zużycie energii elektrycznej. Dzięki tej funkcji, jeśli opróżnisz lodówkę przed wyjazdem, będzie ona pracowała w trybie oszczędnościowym, utrzymując w swoim wnętrzu stałą tempepraturę 12 stopni Celsjusza. Jednocześnie zamrażarka nie zmieni temperatury pracy, więc zamrożona żywność będzie zupełnie bezpieczna.
  • Da lubiących połysk stali i sterylną czystość przeznaczony jest system Abtyfinger Print – który chroni obudowę sprzętu, wykonaną ze stali szlachetnej lub kolorze stalowym przed pozostawianymi przez użytkowników odciskami palców, które są naprawdę trudne do usunięcia.

W następnym wpisie opowiemy o wyposażeniu lodówki… Wybór lodówki to nie wybór suszarki do włosów, to zakup na lata. Dlatego też trzeba dokładnie przemyśleć, czego oczekujemy od naszego nowego sprzętu. A potem, najlepiej wytypować urządzenia i dopytać o szczegóły u sprzedawcy.

Podziel się