Menu

Jak dbać o zmywarkę?

 1. Awaria pralki – typowe objawy

  Pralki to sprzęt, który w naszych domach jest używany najczęściej. W związku z tym, że stery prania same się nie wypiorą, pralki zużywają się stosunkowo szybko. Niektóre z awarii można z powodzeniem naprawić, inne są zupełnie nieopłacalne. Nasze podpowiedzi pozwolą ci postawić wstępną diagnozę, jednak naprawę lepiej zostawić fachowcowi, gdyż ktoś, kto nie zna się zupełnie na budowie pralki i zasadzie jej działania, może zrobić więcej złego niż dobrego. (więcej…)

 2. Pięć rad dotyczących wyboru sprzętu AGD do domu

  Kupując sprzęt AGD, powinieneś kierować się kilkoma ważnymi zasadami, które zdecydowanie ułatwią ci podjęcie decyzji. Najważniejsze, to zachować zdrowy rozsądek i nie kierować się tylko reklamami, opiniami zaciągniętymi z internetu czy radą sprzedawców. (więcej…)

 3. Naprawiamy czy kupujemy

  No i stało się… pralka nawaliła po raz kolejny… Stos brudnego prania rośnie w tempie ekspresowym. Nagle kończy się zapas czystych skarpetek, majtek, bluzek, spodni… “I niczego już nie ma… I niczego nie będzie…” jak mawiał kandydat Kononowicz. Generalnie – dramat! A do tego napięty budżet… czyli, jak to się ładnie nazywa, wieczna dziura w portfelu, którą pieniądze wychodzą, udając się w nieznane… Lub znane, tylko drogie… (więcej…)

 4. Piekarnik do kuchni. Jak wybierać?

  Na rynku dostępne są różne rodzaje piekarników, które pozwalają na dopasowanie odpowiedniego modelu do potrzeb i wymagań klienta. Decyzja o zakupie piekarnika powinna być przemyślana, uwzględniająca potrzeby użytkownika, wielkość kuchni, umiejscowienie piekarnika i jego funkcjonalności. Po pierwsze, powinieneś zastanowić się, czy potrzebujesz piekarnik samodzielny, który pozwoli zamontować się w dowolnym miejscu w kuchni, na przykład na słupku, w odpowiedniej wysokości, czy też wybierasz klasyczne rozwiązanie, gdzie piekarnik zintegrowany jest z płytą grzewczą. (więcej…)

 5. Lodówka idealna – czyli jakie funkcje powinna mieć?

  Zakup lodówki to nie jest prosta sprawa. Przekonują się tym ci wszyscy, którzy zaczynają analizować chłodziarki dostępne na rynku pod kątem kryteriów technicznych, przechodząc potem do wizualizacji, wnętrza, funkcji i wyposażenia. Nagle okazuje się, że lodówka lodówce nie jest równa, i nie tylko o wymiary tutaj chodzi. (więcej…)